ALAN ADI TESCİLİ

MARKANIZI SANAL DÜNYADA DA TESCİLEYİNİZ

Sahip olduğunuz marka değerlerini korumak adına, marka tescil işleminden sonra en önemli hamlelerden biride markanızı internet ortamında tescillemektir. Böylece üçüncü şahısların sizin adınız ile internet ortamında tanıtım yapmasını engellemiş olursunuz.

Alan adı tescili (domain kaydı), marka değerlerini korumanın yanı sıra markanıza artı bir değer katar. 21. Yy da internet kullanımı dünya genelinde %85 seviyesine ulaşmıştır. Günümüzde en büyük iletişim ve ticari etkileşim kanalı olarak kabul edilen internet dünyasında firmanızın yer almaması veya sizin markanızın bir başkası tarafından kullanılıyor olması ileriye dönük hedefleri olan firmalar için büyük bir kayıp oluşturmaktadır. Unutmayın ki, küçük detaylar büyük sorunlar çıkartır.

Markanızın domain adresini, online sistemimizden müsait olup olmadığını sorgulayabilir ve bir başkası sizden önce tescillememiş ise alan adınızı tescil ettirebilirsiniz. Exper Patent, sadece kurumsal domain uzantısı olan "Com.tr" adreslerini tescillemektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • Marka Sahibinin Nufüs Cüzdanı Fotokopisi
  • Marka başvuru evrağı veya tescil belgesi
  • Alan adı tahisi formu kaşeli (Marka müracaatı firma üzerine ise)
  • DNS Bilgileri (isteğe bağlı)
  • Ödeme Belgesidomain tescil, alan adı tescil, domain sorgulama
domain sorgulama